Традиційний кисломолочний продукт

75 грн.
Є в наявності

Мацоні та Мацун - це практично одне й те саме, але називаються по-різному залежно від країни:

Мацоні - традиційний грузинський кисломолочний продукт, схожий на йогурт. Він готується з молока (коров'ячого, козячого або овечого) з додаванням закваски.

Мацун - вірменський варіант цього ж продукту, який також отримують шляхом бродіння молока.

Обидва продукти мають корисні пробіотичні властивості, використовуються в національних стравах і можуть бути різної консистенції - від рідкого до густого.

Температура сквашування: діапазон температури 38 - 44 °С.

Склад:

  • Streptococcus thermophilus,
  • Lactobacillus bulgaricus

Спосіб приготування МАЦОНІ-МАЦУН:

  1. Нагрійте молоко до 85 ºС, потім охолодіть до 40 ºС і внесіть закваску - посипте порошок закваски на поверхню молока, дайте постояти 3 хвилини і добре перемішайте;
  2. Залиште в теплому місці на 6 - 8 годин. Після цього перевірте кисломолочний продукт - якщо молоко повністю заквасилося, можете прибирати продукт у холодильник, якщо ще не зовсім завершено процес заквашування, то дайте молоку постояти ще 1-2 години;
  3. Якщо ви використовуєте електричну йогуртницю, процес сквашування може йти швидше. Перевіряйте мацоні-мацун на готовність уже через 4-6 годин.
  4. Після закінчення процесу заквашування готовий продукт необхідно обов'язково охолодити для того, щоб мацоні-мацун не перекис.

Вид закваски: для кисломолочної продукції (на посилання відкриються всі закваски).

Розрахунок норми внесення закваски:

  1. Якщо ви придбали закваску на 100 л, то на упаковці буде вказано вагу та норму внесення на заданий об'єм молока.
  2. Якщо ви придбали оригінальний пакет закваски, яка містить 10 U (кількість одиниць активності), то цієї кількості вистачить на переробку 1000 л молока в домашніх умовах. Для розрахунку ваги сухої закваски необхідно зважити на ювелірних вагах культуру, відняти вагу порожнього пакета (8 грам), а потім кількість закваски розрахувати пропорційно вашому об'єму молока. Такий розрахунок необхідно робити кожен раз, тому що кількість закваски в упаковці може змінюватися від партії до партії (обумовлена ​​фаговою альтернативністю партій). Об'єм молока, на який розрахований пакет, при цьому залишається незмінним.

Рекомендації щодо застосування:

  1. Якщо зберігання закваски здійснюється за негативної температури, перед розкриттям пакет необхідно витримати при кімнатній температурі 20-30 хвилин. Інакше це може вплинути на активність і дію культур.
  2. Перед застосуванням закваски необхідно переконатися в тому, що культура в пакеті знаходиться в розсипчастій порошкоподібній формі. 
  3. Додавати прямо в молоко, що переробляється. Не допускати утворення піни та попадання повітря в молоко. Розсипати необхідну кількість закваски поверхнею нагрітого до потрібної температури молока, почекати 2-3 хвилини, щоб закваска ввібралася і потім перемішати.
  4. Залишити молоко сквашуватися на термін, що рекомендується в рецепті.

Зберігання: при температурі -18ºС. Термін зберігання 24 місяці.

Умови транспортування: культура упакована в герметичну упаковку, що виключає контакт із будь-яким природним середовищем. Тому короткочасне порушення умов зберігання (транспортування при кімнатній температурі) терміном до 2х тижнів не впливає на активність штаму.

Виробник: Biochem Lactoferm, Італія

У тому випадку, якщо ви розкрили пакет і не використовували його до кінця, то пакет необхідно герметично закрити або пересипати його в пробірки і зберігати в морозильному відділенні холодильника при температурі -18°С.

УВАГА! При роботі з бактеріальними концентратами ретельно дотримуйтесь стерильності, вимірювальні прилади (ложки) необхідно обробляти 70% спиртовим розчином.

Ще не було питань.

Рекомендовані товари

Рекомендуємо почитати

Особенности мезофильных и термофильных заквасок
Выбор молока для сыроделия

Выбор молока для сыроделия

Основной ингредиент в..

АКТИВНАЯ и ТИТРУЕМАЯ кислотность молока

АКТИВНАЯ и ТИТРУЕМАЯ кислотность молока

Активная кислотность выра..

Значение Lactobacillus acidophylus для организма человека