Закваска SC 301 - це мезофільно-термофільна стартова культура нового покоління, призначена для виробництва сметани з підвищеною в'язкістю і м'яким смаком і має так званий "стоп-ефект", тобто. рН готового продукту протягом усього терміну реалізації не падає нижче за позначку 4.3-4.4. Ця культура не утворює CО2.
Особливості культури SC 301: широкий діапазон температури заквашування 28 - 29 ° С протягом 10-12 годин або 34 - 36 ° С протягом 6-8 годин. Культура не вимоглива до якості сировини, підходить для приготування сметани і сметанного продукту.
Склад:
- Streptococcus thermophilus
- Lactococcus lactis
- Lactococcus cremoris
Вид закваски: мезофільно-термофільна (за посиланням відкриються всі мезофільно-термофільні закваски).
Найближчі АНАЛОГИ: Закваска для сметани та сиру XPL-30 (Хансен)
Розрахунок норми внесення закваски:
- Якщо ви придбали закваску на 100 л, то на упаковці буде вказана вага. Норму внесення можна вирахувати пропорційно до вашого обсягу молока.
- Якщо ви придбали оригінальний пакет закваски, що містить 100 DCU (кількість одиниць активності), то цієї кількості вистачить на переробку 1000 л молока в домашніх умовах. На упаковці буде вказано вагу сухої плісняви. Норму внесення можна вирахувати пропорційно до вашого обсягу молока. Такий розрахунок необхідно робити щоразу, тому що кількість закваски в упаковці може змінюватися від партії до партії (обумовлена фагова альтернативністю партій). Обсяг молока, на який розрахований пакет, залишається незмінним. Точне зважування найкраще проводити на ювелірних вагах.
Рекомендації щодо застосування:
- Якщо зберігання закваски здійснюється за негативної температури, перед розкриттям пакет необхідно витримати при кімнатній температурі 20-30 хвилин. Інакше це може вплинути на активність і дію культур.
- Перед застосуванням закваски необхідно переконатися в тому, що культура в пакеті знаходиться в розсипчастій порошкоподібній формі.
- Додавати прямо в молоко, що переробляється. Не допускати утворення піни та попадання повітря в молоко. Розсипати необхідну кількість закваски поверхнею нагрітого до потрібної температури молока, почекати 2-3 хвилини, щоб закваска ввібралася і потім перемішати.
- Залишити молоко сквашуватися на термін, що рекомендується в рецепті.
Зберігання: при температурі -18ºС. Термін зберігання 18 місяців.
Умови транспортування: культура упакована в герметичну упаковку, що виключає контакт із будь-яким природним середовищем. Тому короткочасне порушення умов зберігання (транспортування при кімнатній температурі) терміном до 2х тижнів не впливає на активність штаму.
Виробник: Danisco France SAS (Франція)
У тому випадку, якщо ви розкрили пакет і не використовували його до кінця, то пакет необхідно герметично закрити або пересипати його в пробірки і зберігати в морозильному відділенні холодильника при температурі -18°С.
УВАГА! При роботі з бактеріальними концентратами ретельно дотримуйтесь стерильності, вимірювальні прилади (ложки) необхідно обробляти 70% спиртовим розчином.
Буду шукати можливість сквашувати сметану зразу в тарі.
Всього найкращого Вам!
В мультиварці ставлю режим 10-12 год та темп. 30 град( шкала температур в мультиварці через 10 одиниць, тобто 35 поставити не можу). Є функція Йогурт, але там 40 град. На цій заквасці написано діапазон до 37
Можливо ви побачите помилку в моїх діях. Може пропорція вершків та молока неправильна?
Я не можу її перемішувати, щоби фасувати в тару, бо стає, як вода рідка. А робити зразу в тарі- я не забезпечу однакову температуру сквашування. Тобто зразу в каструлі виходить зверху густий слой, а далі рідша. Для фасування треба перемішати, то виходить зовсім рідка.
Ви рекомендували загущувач використовувати- то окрема тема .
Рідкувата консистенція сметани може бути через кілька чинників:
1. Температура сквашування. Оптимальна температура для більшості сметанних заквасок — 30–37°C, якщо перевищити — культура може працювати не так ефективно або перекиснути. Закваска SC 301 має широкий діапазон температури заквашування 28 - 29 ° С протягом 10-12 годин або 34 - 36 ° С протягом 6-8 годин.
У вас 30°C — це нижня межа, тому структура може не формуватись повністю.
Режим "Йогурт" (40°C) — вже зависокий для сметани, тому не рекомендую.
2. Пропорція вершків і молока. Суміш 50/50 — цілком допустима, але що більше вершків — то густіше. Якщо вершки сепаровані — вони, можливо, мають нижчий вміст жиру, ніж магазинні. Можна спробувати зменшити кількість молока, наприклад, 70% вершків і 30% молока.
3. Подвійна доза закваски — не завжди краща. Надлишок може пришвидшити процес, але гелеутворення (структура) буде гірше. Спробуйте нормальну дозу.
4. Перемішування після сквашування — справді "ламає" структуру. Це нормально для натуральної сметани без загущувачів. Якщо потрібна фасовка по банках, то варто сквашувати одразу в тарі, навіть якщо температура не ідеальна — бажано лиш обгорнути рушником або поставити в тепле місце для рівномірності.
---
Поради:
Спробуйте температуру ближче до 35°C, якщо вдасться (наприклад, попередньо підігріта духовка, термос або мультиварка з градусником).
Спробуйте іншу пропорцію: 70% вершків, 30% молока.
Використовуйте нормальну дозу закваски.
Якщо потрібно фасувати — краще сквашувати одразу в банках, обгорнути рушником для теплоізоляції.
---
Стабілізатор для йогурту та сметани має нейтральний смак та запах, не впливає на рН в процесі зберігання продукту та запобігає синерезису (виділенню сироватки під час зберігання).
Рекомендуємо почитати
Состав сырных заквасок
Если вы хотите получи..
Особенности мезофильных и термофильных заквасок
Закваски для сыра пре..
Какой сыр лучше всего делать для продажи
С каждым годом появля..
КАКОЙ НОРМАЛЬНЫЙ ВЫХОД СЫРА ?
Количество сыра, кото..