Закваска для приготування кисломолочного сиру виготовлена з ліофілізованих молочнокислих бактерій і призначена для безпосереднього додавання в молоко. Має середній рівень кислотоутворення і високий рівень ароматообразования.
Склад:
- Lactococcus lactis subsp. lactis
- Lactococcus lactis subsp. cremoris
- Lactococcus lactis subsp. lactis var. diacetylactis
- Streptococcus thermophilus
Температура інкубації: 26-37 °С
Тип закваски: мезофільно-термофільна (на посилання відкриється список мезофільно-термофільних заквасок).
Найближчі АНАЛОГИ:
- Мезофільно-термофільна закваска MA 4001 25 dcu (Даніско)
- Мезофільно-термофільна закваска RM 32/RM 34 (Даніско)
- Мезофільно-термофільна закваска ХМТ-3 (Хансен)
- Мезофільно-термофільна закваска DCC-260 (Хансен)
- Закваска для сиру кисломолочного та сметани STM (ALCE )
Дозування: кількість закваски для внесення необхідно вирахувати пропорційно до вашого обсягу молока. Також слід звірятись із рецептом конкретного сиру.
Розрахунок норми внесення закваски:
- Якщо ви придбали закваску на 100 л, то на упаковці буде вказано вагу та норму внесення на заданий об'єм молока.
- Якщо ви придбали оригінальний пакет закваски, яка містить 5 U (кількість одиниць активності), то цієї кількості вистачить на переробку 500 - 1000 л молока в домашніх умовах. Для розрахунку ваги сухої закваски необхідно зважити на ювелірних вагах культуру, відняти вагу порожнього пакета (4,5 грам), а потім кількість закваски розрахувати пропорційно вашому об'єму молока. Такий розрахунок необхідно робити кожен раз, тому що кількість закваски в упаковці може змінюватися від партії до партії (обумовлена фаговою альтернативністю партій). Об'єм молока, на який розрахований пакет, при цьому залишається незмінним.
Рекомендації щодо застосування:
- Якщо зберігання закваски здійснюється за негативної температури, перед розкриттям її необхідно витримати при кімнатній температурі 20-30 хвилин. Інакше це може вплинути на активність і дію культур.
- Перед застосуванням закваски необхідно переконатися в тому, що культура в пакеті знаходиться в розсипчастій порошкоподібній формі.
- Додавати прямо в молоко, що переробляється. Не допускати утворення піни та попадання повітря в молоко. Розсипати необхідну кількість закваски поверхнею нагрітого до потрібної температури молока, почекати 2-3 хвилини, щоб закваска ввібралася і потім перемішати.
- Залишити молоко сквашуватися на термін, що рекомендується в рецепті.
Зберігання: при температурі -18ºС. Термін зберігання 12 місяців.
Умови транспортування: культура упакована в герметичну упаковку, що виключає контакт із будь-яким природним середовищем. Тому короткочасне порушення умов зберігання (транспортування при кімнатній температурі) терміном до 2х тижнів не впливає на активність штаму.
Виробник: Dalton (Італія)
УВАГА! При роботі з бактеріальними концентратами ретельно дотримуйтесь стерильності, вимірювальні прилади (ложки) необхідно обробляти 70% спиртовим розчином.
1. Подготовьте молоко. Если вы используете домашнее (сырое) молоко или пастеризованное молоко – перед применением его следует прокипятить. Ультрапастеризованное молоко не требует кипячения. Доведите температуру молока до +37..+40 °С. Молоко должно быть теплее температуры тела но не горячее. Можно использовать пищевой термометр для контроля температуры.
2. Внесите закваску. Убедитесь что молоко не горячее (не более +42 °С). Добавьте закваску в молоко, медленно и тщательно перемешайте.
3. Оставьте для сквашивания. Заверните емкость со смесью в большое полотенце или одеяло, чтобы сохранить тепло. Оставьте смесь сквашиваться в теплом месте без потоков холодного воздуха. Время сквашивания 6-8 часов или на всю ночь. Соевое и миндальное молоко требует больше времени на ферментацию.
4. Проверьте готовность. По истечении времени сквашивания убедитесь что продукт стал густым. Если нет – позвольте продолжить ферментацию еще 1-2 часа и проверьте снова.
5. Подогрев. Полученную кисломолочную основу для творога подогревайте в кастрюле на маленьком огне (лучше на водяной бане) в течении 30-40 минут при температуре 62 – 65 °С).
6. Снимите кастрюлю с плиты и дайте остыть. Перелейте продукт в дренажный мешочек и подвесьте, чтобы отделить сыворотку от творога.
Норма внесения закваски Даниско МА 4001 5dcu на 100 л молока составляет 0,15 гр на 5 л молока (или 1 мерная ложечка без горки на 5 л молока)
На сайте в описании лейконостов к закваске для творога у вас ошибка:
Lactococcus lactis subsp. lactis
Lactococcus lactis subsp. cremoris
Lactococcus lactis subsp. lactis var. diacetylactis
Leoconostos mesenteroides subsp. cremoris ( на самой закваске, что я у вас приобрела вместо Leoconostos mesenteroides subsp. cremoris написано Streptococcus thermophilus).
А так же дополнительно про разные способы приготовления творога можно ознакомиться в нашем БЛОГЕ. Вот ссылка на статью https://dom-gastronom.com.ua/poleznye-sovety-syrodelam/proizvodstvo-tvoroga


Рекомендуємо почитати
Важность КИСЛОТНОСТИ МОЛОКА в сыроделии
При переработке как с..
Про молокосвертывающие ФЕРМЕНТЫ
Свертывание молока в сыро..
Производство ТВОРОГА разными способами
По методу образования..
Хранение молока после дойки
Даже если вы держите ..