Бринза (рецепт приготування)

Бринза – розсільний сир, який здавна готують у багатьох країнах Східної Європи. Це сир білого кольору, без скоринки. Консистенція щільна, ламка. Припустимою є невелика кількість нерегулярних глазків нерівної форми.

Цілющі властивості бринзи здебільшого пов’язані з легкозасвоюваним кальцієм, що міститься в ній: добова потреба організму в ньому забезпечується всього 100 грамами продукту. Ще один нюанс, завдяки якому бринза є такою корисною: для її приготування не потрібна теплова обробка, тому всі вітаміни (С, Е, А, В1, В2) та мінеральні речовини (солі кальцію, калію, фтору) збережені.

Приготувати бринзу дуже легко і просто в домашніх умовах.

ІНГРЕДІЄНТИ:

ІНВЕНТАР ТА ОБЛАДНАННЯ:

РЕЦЕПТ ПРИГОТУВАННЯ:

1. Нагрійте пастеризоване молоко до температури 35 º С. За цей час приготуйте розчин хлористого кальцію і ферменту. Розчиніть 0,6 г хлористого кальцію у 50 мл води. Розчиніть фермент у 50 мл води.  

2. Додайте розчин хлористого кальцію і ферменту до молока і добре перемішайте.

3. Накрийте каструлю кришкою і залиште для утворення згустку на 35-40 хвилин.

4. Перевірте згусток на «чистий злам». Якщо сироватка ще не прозора, залиште ще на 10 хвилин.

5. Ножем поріжте згусток на кубики розміром приблизно 2×2 см. Перемішуйте протягом 10 хвилин.

6. Залиште масу на 5 хвилин, щоб сирне зерно осіло на дно.

7. Видаліть більшу частину сироватки до видимого рівня сирного зерна.

8. Викладіть усе сирне зерно у форми. Помістіть форми з сирним зерном на сітчасту вкладку дренажного контейнера і залиште для самопресування на 2 години за кімнатної температури. Кожні півгодини сир у формі необхідно перевернути. 

9. Усього потрібно сир перевернути 4 - 6 разів кожні півгодини. Він осідатиме, ущільнюватиметься і набиратиме потрібну кислотність. Можна також поставити на поверхню сиру тарілочку і невеликий вантаж (наприклад, літрову пляшку з водою). 

10. Як тільки ви визначите, що сир готовий, дістаньте готові головки бринзи із форм і опустіть їх у попередньо приготовлений розсіл. 

20 % розсіл для посолки: розчиніть 200 г солі (звичайної кухонної, не можна брати морську чи йодовану) в 800 мл теплої води, додайте 0,8 г сухого хлористого кальцію та охолодить. За 24 години бринза буде просолена в розчині. За цей час необхідно сир перегорнути 4 рази. 

11. Потім готову бринзу розрізають на шматки, розкладають у банки, бочки, відра для зберігання, заливають 13% солоним розчином і зберігають у прохолодному місці.

13 % розсіл для зберігання: розчиніть 130 г солі (звичайної кухонної, не можна брати морську чи йодовану) в 870 мл теплої води, додайте 0,8 г сухого хлористого кальцію та охолодить.

Перед вживанням бринзу ріжуть на шматочки, витримують протягом 10 хвилин у теплій воді або молоці для видалення залишків солі. 

До речі, незважаючи на свою «стійкість» цей продукт не «лежить» довго. Зберігати його краще у «рідному» розсолі у холодильнику. А якщо розсолу нема, бринзу треба щільно загорнути у фольгу або харчову плівку. Використати такий сир краще протягом тижня.

Всі інгредієнти та обладнання для приготування сиру Бринза можна купити в інтернет-магазині «ДОМАШНІЙ ГАСТРОНОМ».

Хай Вам щастить у домашньому сироділлі!

31.01.2018

Для даного рецепту вам може стати в нагоді: