Фета (рецепт приготування)

Фета – це сир, який у всіх асоціюється із Грецією. Фета – найвідоміший у світі сорт свіжого сиру. Сир фета готується з овечого або козячого молока. Але існують варіанти і на коров’ячому молоці. Має білий або кремовий колір, приємний сирний запах і крихку розсипчасту структуру. Сир чудово поєднується з овочами та травами, що з успіхом використовується під час приготування грецького салату або будь-якого салату із свіжими овочами та травами. Фета має достатньо щільну структуру. І хоча цей сир легко можна розламати на шматочки пальцями, її не можна намастити на хліб або відрізати тонку скибочку.

 Традиційна фета готується з 30 % козячого молока, змішаного з овечим. Сир має солонуватий гострий смак, який виникає завдяки витримці у розсолі. Фету використовують у салатах (традиційний Грецький, Італійський), у якості начинки для піци. Ідеальними компаньйонами для сиру Фета є: оливкова олія, в’ялені помідори або перець, оливки, італійські трави та листки салату. Термін витримки Фети у розсолі не обмежений, тому це чудовий спосіб заготівлі молока у літній період на зиму.

ІНГРЕДІЄНТИ:

ІНВЕНТАР ТА ОБЛАДНАННЯ:

РЕЦЕПТ ПРИГОТУВАННЯ:

1. Домашнє пастеризоване молоко налийте у каструлю, доведіть до температури 33º С. З технологією пастеризації молока в домашніх умовах можна ознайомитися тут. Коли молоко нагрілося, влийте у нього розчинений у воді хлористий кальцій. Додайте заздалегідь розчинену ліпазу та мезофільну закваску, добре перемішайте і залиште на 60 хвилин.

2. Якщо молоко охололо, нагрійте його до 32º С, постійно помішуючи. Приберіть каструлю з вогню, додайте заздалегідь розчинені у воді фермент і добре перемішайте протягом 30 секунд.

3. Накрийте каструлю кришкою або рушником і залиште на 40 хвилин.

4. Перевірте утворення згустку. Повинно бути досягнуте чисте відділення згустку від сироватки. Якщо це ще не відбулося, залиште ще на декілька хвилин.

5. Розріжте згусток на кубики зі стороною 1, 5 см. Повільно перемішуйте протягом 20 хвилин. Залиште на 10 хвилин, щоб згусток осів.

6. Великою шумівкою перекладіть увесь згусток у форму для сиру.

7. Залиште фету у формі на ніч за температури 20—22º С.

8. Дістаньте сир, розріжте на великі шматки і покладіть у 10 % розсіл на 8-10 годин.

9. Після цього краще сир дістати і скласти у харчовий контейнер, інакше він ставатиме м’яким та кашуватим. Щоб цього запобігти, у розсіл додайте хлористий кальцій.

10 % розсіл для посолки: розчиніть 100 г солі (звичайної кухонної, не можна брати морську або йодовану сіль) в 1 л теплої води. Охолодьте. Розсіл можна використовувати декілька разів. Розчин досить міцний, ви можете зробити розсіл менш солоним, додавши 50-60 г солі на 1 л води.

   Всі інгредієнти та обладнання для приготування сиру Фета можна купити в інтернет-магазині «ДОМАШНІЙ ГАСТРОНОМ».

Успіхів Вам у домашньому сироробстві!

05.03.2018

Для даного рецепту вам може стати в нагоді: