Захисна закваска BIO-PLAN складається з молочнокислих паличок, які запобігають маслянокислому бродіння при дозріванні сирів. Використовується зазвичай навесні та взимку, коли ризик розмноження маслянокислих бактерій у молоці найбільш високий. Рекомендується до використання всім виробникам сиру з «нестабільною сировиною» — у разі постачання молока від невеликого фермера або «приватника». Також рекомендована для використання з козячим молоком.
Запобігає появі неприємного гіркого присмаку або запаху, а також здування твердих сортів сиру на пізніх стадіях витримки.
Властивості:
- Запобігає появі гіркого смаку та неприємного запаху;
- Має протимікробний ефект щодо маслянокислих бактерій;
- Знижує ймовірність пізнього спучування сиру.
Склад: Lactobacillus plantarum
ВАЖЛИВО: Не замінює основну закваску! Використовувати спільно з основною закваскою як захисна культура!
Вид закваски: захисна (на посилання відкриються всі захисні закваски).
Найближчі АНАЛОГИ:
- Захисна закваска з прискорювачем дозрівання LC 4P1 (Сакко)
- Захисна закваска LPRA (Сакко)
- Універсальна захисна закваска BIOPROX (Біопрокс)
Розрахунок норми внесення закваски:
- Якщо ви придбали закваску на 100 л, то на упаковці буде вказана вага. Норму внесення можна вирахувати пропорційно до вашого обсягу молока.
- Якщо ви придбали оригінальний пакет закваски, що містить 10 DU (кількість одиниць активності), то цієї кількості вистачить на переробку 1000 л молока в домашніх умовах. Для розрахунку ваги сухої закваски необхідно зважити на ювелірних вагах культуру, відняти вагу порожнього пакета (5 грам), а потім кількість закваски розрахувати пропорційно вашому об'єму молока. Такий розрахунок необхідно робити кожен раз, тому що кількість закваски в упаковці може змінюватися від партії до партії (обумовлена фаговою альтернативністю партій). Об'єм молока, на який розрахований пакет, при цьому залишається незмінним.
Рекомендації щодо застосування:
- Якщо зберігання закваски здійснюється за негативної температури, перед розкриттям пакет необхідно витримати при кімнатній температурі 20-30 хвилин. Інакше це може вплинути на активність і дію культур.
- Перед застосуванням закваски необхідно переконатися в тому, що культура в пакеті знаходиться в розсипчастій порошкоподібній формі.
- Додавати прямо в молоко, що переробляється. Не допускати утворення піни та попадання повітря в молоко. Розсипати необхідну кількість закваски поверхнею нагрітого до потрібної температури молока, почекати 2-3 хвилини, щоб закваска ввібралася і потім перемішати.
- Залишити молоко сквашуватися на термін, що рекомендується в рецепті.
Зберігання: при температурі -18ºС. Термін зберігання 18 місяців.
Умови транспортування: культура упакована в герметичну упаковку, що виключає контакт із будь-яким природним середовищем. Тому короткочасне порушення умов зберігання (транспортування при кімнатній температурі) терміном до 2х тижнів не впливає на активність штаму.
Виробник: Igea (Італія)
У тому випадку, якщо ви розкрили пакет і не використовували його до кінця, то пакет необхідно герметично закрити або пересипати його в пробірки і зберігати в морозильному відділенні холодильника при температурі -18°С.
УВАГА! При роботі з бактеріальними концентратами ретельно дотримуйтесь стерильності, вимірювальні прилади (ложки) необхідно обробляти 70% спиртовим розчином.
Ще не було питань.
Мітки: Захисна закваска для сиру, захист для сиру, Lactobacillus plantarum, захисна закваска, купити захисну закваску для сиру в Україні, захисна закваска купити в Україні, захисна закваска Lactobacillus plantarum