- Модель:0031
- Доступно:100 шт.
- Рівень складності:середній
Качотта – це італійський напівтвердий сир із закритою текстурою (без глазків). Качотта – досить популярний на своїй батьківщині сир, його готують у Італії всюди, використовуючи різні сорти молока, а також доповнюючи різними домішками. В результаті існує дуже багато різновидів цього сиру, і можемо казати про цілу родину сирів, що мають таку назву. «Качотта» у перекладі з італійської – «сирок», що вказує нам не невеликі розміри сирів цієї родини, а також на їх ніжний та м’який смак та нетривалий період визрівання. Дійсно, Качотта випускається у невеликих головках форми «барильце», вагою 0,5-2 кг.
Сир цей часто продається свіжим, усього п’ятиденної витримки, і має назву качотта фреско (Caciotta Fresca). Існують також більш зрілі різновиди: до 2 місяців – молода качотта, з ніжною пластичною текстурою та ніжним вершковим ароматом; у 6 місяців – зрілий сир з насиченим смаком та ароматом.
Простий рецепт приготування сира Качотта припускає велику кількість авторських варіацій: з великою паприкою, чорним кмином, оливками, сухими томатами, горіхами, гарбузовим насінням та ін.
Для посилення вершкового смаку сиру можна додати телячу ліпазу, а для формування в сирі пікантної гострини використовують козячу ліпазу або овечу ліпазу.
Для захисту поверхні сиру від росту плісняви слід використовувати антимікробне прозоре покриття для сиру або антимікробний агент Натамакс, термоусадочні пакети, латексне покриття або восковий сплав.
Характеристики готового сиру:
- Країна походження: Італія;
- Тип сиру: напівтвердий.
- Тип молока: з пастеризованого або сирого коров’ячого, козячого або овечого молока (використовувати тільки домашнє молоко).
- Текстура: щільна, еластична.
- Колір: блідо-жовтий.
- Смак: молочний, м’який, солодкий, гострий (у витриманих сирів).
- Термін визрівання: від 5 днів до 3 місяців.
Склад комплекту для приготування сиру «Качотта»:
При покупці набору на 100 л молока мірна ложечка у ПОДАРУНОК!
Рівень складності приготування: середній
Термін зберігання комплекту: 1 місяць у холодильнику, 1 рік за умов зберігання закваски у морозильній камері, а ферменту – у холодильнику.
Вихід готового сиру: 10 % від обсягу молока
УВАГА! До комплекту входить докладна роздрукована інструкція приготування сиру «Качотта».
Можна приготувати «Качотту у винній скоринці»
Перед замовленням обов’язково ознайомтеся з рецептурою приготування сиру і проаналізуйте наявність необхідного інвентарю та обладнання у вас вдома. Все обладнання повинно бути чистим та продезінфікованим.
Із сироватки, що залишиться після приготування сиру, приготуйте ніжну та корисну рікотту або сир Брюност
Для збільшення виходу готової рікоти та отримання її більш м'якою і бархатистою використовують спеціальну сіль для рікоти.
Успіхів Вам у домашньому сироробстві!


Рекомендуємо почитати
Покрытие сыра латексом
Чтобы предупредить разруш..
Липаза в сыроделии
Начинающие сыроделы ч..
Специи и приправы в сыроделии
Сыр – это тот п..
КАКОЙ НОРМАЛЬНЫЙ ВЫХОД СЫРА ?
Количество сыра, кото..